Yh­teys­tie­dot

Karhu kävelee metsäaukealla kohti kameraa.

Tällä sivulla

Toimiston yhteystiedot

Satakunnan Näkövammaiset ry
Otavankatu 4 C 49
28100 Pori

Puhelin 02 6411530, 044 7411530

Sähköposti toimisto@satakunnannakovammaiset.fi

Internet www.satakunannnakovammaiset.fi

Facebook facebook.com/snvtoimisto- Ulkoinen linkki

Toimisto on avoinna ma-ke klo 8.30-11.30, to klo 12.00-15.30.

Näkövammaisten liitto ry

Näkövammaisten palvelu- ja toimintakeskus Iiris

Internet Näkövammaisten liitto- Ulkoinen linkki

Asiakaspalvelu
Puhelinvaihde p. 09 396041
Sähköposti nkl@nkl.fi

Varsinais-Suomi ja Satakunta

Oikeuksienvalvonnan asiantuntija Jaana Engblom p. 050 5918167

Palvelujen käytön neuvonta, sosiaaliturva.
Vastaanotto aina kuukauden ensimmäisenä maanantaina yhdistyksen toimistolla klo 12.00-15.30 ilman ajanvarausta.
Palvelu on maksutonta.

Aviris-apuvälinemyymälä

Internet Aviris- Ulkoinen linkki

Puhelinpalvelu 09 3960 4700 avoinna ma-pe klo 9-15.
Sähköposti info@aviris.fi

Satasairaala

Silmäpoliklinikka, Pori

Aikuisten kuntoutusohjaaja Lilli-Kaisa Lepomäki p. 02 6277858, 044 7077858

Lasten ja kuurosokeiden kuntoutusohjaaja Anne Laiho p. 02 6277848, 044 7077848

*Kuntoutuksen suunnittelu, käynnistys ja seuranta
*Neuvonta, kotikäynnit, liikkumistaidon ja päivittäistoimintojen  ohjaus

Pistekirjoitusopettajat

Pauli Viertonen p. 040 5875889
Katja Arvonen p. 041 5106362
Senja Haapanen p. 050 3741952

Celia

Celian tuottamia äänikirjoja voivat käyttää kaikki henkilöt,
joille tavallisen kirjan lukeminen on vaikeaa esimerkiksi näön heikentymisen vuoksi.

Internet Celia- Ulkoinen linkki 

Puhelinpalvelu 0295 333 050 ma-to klo 9-11
Sähköposti palvelut@celia.fi

Avustaja/opasvälitys

Avustajakeskus palvelee ma-to p. 02 2518549. Soitathan ajoissa!

LIsätietoja: Avustajakeskus- Ulkoinen linkki

Kuntayhteyshenkilöt 2021

Eura
Henriksson Mika p. 040 5835185, katri.henriksson@eura.fi

Eurajoki
Rautiainen Arto p. 044 5853563, arto.rautiainen@pp.nkl.fi

Harjavalta
Anttila Olavi p. 044 2520170, olli.maarit@netti.fi

Huittinen
Heino Arja p. 040 5918099, arja.heino@outlook.com

Kankaanpää
Rantala Vesta p. 040 5735256, vesta.rantala@hotmail.fi

Karvia
Käkelä Ville p. 040 1787620, kakelaville@gmail.com

Pomarkku
Tainio Mika p. 040 6651733, tainio.mika@gmail.com

Pori
Valminen Paula p. 044 2555960, paula.valminen@gmail.com
Viljanen Kari p. 040 7305428, viljanenk@gmail.com

Rauma
Hankaankorpi Mikko p. 0400 594905, mikko.hankaankorpi@gmail.com
Janhonen Riikka p. 040 7542393, riikkajanhonen@gmail.com

Ulvila
Lepistö Saini p. 0400 532413, saini.lepisto@gmail.com

Luottamushenkilöt 2021

Hallitus ja toimikunnat

Puheenjohtaja
Korkee Jukka, Pori
p. 044 9916427, jukka.korkee@pp.inet.fi

Varapuheenjohtaja
Viertonen Pauli, Pori
p. 040 5875889, pauli.viertonen@gmail.com

Jäsenet

Kauramäki Susanna, Harjavalta
p. 050 3056980, susanna.kauramaki@elisanet.fi

Käkelä Ville, Karvia
p. 040 1787620, kakelaville@gmail.com

Rantala Vesta, Kankaanpää
p. 040 5735256, vesta.rantala@hotmail.fi

Räikkönen Timo, Pori
p. 040 8284951, trr65@luukku.com

Viljanen Kari, Pori
p. 040 7305428, viljanenk@gmail.com

Sihteeri
Kirvesmäki Saila
p. 02 6411530, toimisto@satakunnannakovammaiset.fi

Varajäsenet
Kärkkäinen Pertti, Pori
Janhonen Riikka, Rauma
Valminen Paula, Pori

Työvaliokunta

Kirvesmäki Saila p. 02 6411530
Korkee Jukka p. 044 9916427
Viertonen Pauli p. 040 5875889

Oikeuksienvalvontatyöryhmä

Engblom Jaana, Turku p. 050 5918167
Korkee Jukka, Pori p. 044 9916427
Rantala Vesta, Kankaanpää p. 040 5735256
Valminen Paula, Pori p. 044 2555960

Liikuntatoimikunta

Kärkkäinen Pertti p. 040 5758022
Lammi Jari p. 040 5495687
Räikkönen Timo p. 040 8284951
Suniva Pasi p. 040 7714690
Viljanen Kari  p. 040 7305428

Virkistystoimikunta

Arvonen Katja, Rauma p. 041 5106362
Kauramäki Susanna, Harjavalta p. 050 3056980
Niittyranta-Heurlin Tuija, Pori p. 045 2398118
Tillqvist Riitta, Harjavalta  p. 0400 980946

Kiinteistöasiainhoitaja

Korkee Jukka p. 044 9916427

Käsityövastaava

Kauramäki Susanna p. 050 3056980

Nuorisovastaava

Käkelä Ville p. 040 1787620

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


Sivu päivitetty